Ministria e Kulturës zero denarë për Ansamblin kumanovar “Bajram Shabani”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2022

Sikur shumë Ansamble edhe Ansamblit Bajram Shabani-n per vitin 2022 Ministresha me ekipin e sajë e ELEMINON prej Konkursit Nacional dhe i ndan 0.00 denarë për proektet kulturore për këtë vit.

Ansambli jone sivjet mbushë 77 vjet, të cilat i ka me djersë e me mundë të lara nga valltarët, instrumentalistët e këngëtarët.

Me këtë gjest udhëheqësit e Ministrisë së Kulturës kanë poshtëruar veten e tyre sepse amaneti dhe elani i ARTISTËVE KUMANOVARË nuk shuhet por ai do të jetë edhe mē i madh edhe më fortë.

Artëdashës e dashamirë të kulturës e të Ansamblit tonë ju garantojmë se pa marrë parasyshë AKV Bajram Shabani vazhdon me aktivitete dhe do të vazhdojë përgjithmonë të prezantojë muzikën, këngën dhe vallen kumanovare gjithandej.

77 vjet Art Kulturë Traditë…
Vazhdojmë!!!

TË FUNDIT
3 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
5 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
8 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
9 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
23 orë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Petrovska: Për presidenten Maqedonia nuk ka emër
9 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe
1 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

INFO

NA NDIQ