Ministria e Mbrojtjes nxjerë në shitje qenë të trajnuar të Armatës, çmimi fillestar 60 euro

Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Ministria e Mbrojtjes ka nxjerë në shitje 11 qenë të trajnuar të Armatës. Çmimi më i lirë fillon nga 3690 denarë deri më 12,300 denarë, ndërsa qeni do t’i shitet atij që do të ofrojë më së shumti të holla për të.

Sipas shpalljes, pjesa më e madhe e qenëve janë të vjetër vetëm 6 muaj ndërsa 2 janë nga 1 vjet e gjysmë. Të gjitha janë femra. 8 prej tyre janë të llojit Sheppard gjerman ndërsa 3 janë Sheppard belgian, informon Zhurnal.

Qentë ndodhen në Qendrën për Trajnim të qenëve në kazermën “Gjorçe Petrov” dhe mund të shihen më 2 shkurt nga ora 12 deri në ora 13. Auksioni mbahet të premten më 11 shkurt me fillim në ora 11.

Këta qenë në armatë dhe polici kanë status të të punësuarve njëlloj sikurse të ishin policë apo ushtarë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ