Ministria e Mbrojtjes: Ushtarët e RMV-së të cilët u helmuan në Slloveni janë në gjendje të mirë shëndetësore

INA
INA

17 Gusht, 2023

Ushtarët e RMV-së të cilët u helmuan në Slloveni janë në gjendje të mirë shëndetësore, njoftoi Ministria e Mbrojtjes.

“Dje u sëmurën dy ushtarë nga Maqedonia të cilët po ndihmonin në Slloveni për pastrimin pas përmbytjes.

Ata po pastronin dhomat e bodrumit me ushtarë sllovenë. Ata ndjeheshin të sëmurë për shkak të monoksidit të karbonit, një gaz i rrezikshëm. Si masë sigurie, ata u dërguan në spital për më shumë kontrolle”.

“Pas ekzaminimeve u konstatua se ata janë mirë dhe gjatë orëve të mëngjesit janë kthyer në ambientet e akomodimit ku do të pushojnë sot”, njoftojnë nga Ministria e Mbrojtjes së RMV-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

Screenshot_2023-10-02-22-04-57-428-edit_com.android.chrome

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

INFO

NA NDIQ