Ministria e Shëndetësisë do të hapë procedurë penale ndaj Bekim Sali për mosveprim me Spitalin modular

ina-online
ina-online

16 Gusht, 2023

Përgjegjësin do të ketë për ish-ministrin e Shëndetësisë, Bekim Sali, thonë nga Shëndetësia, pasi ai ka miratuar hapjen e Spitalit modularë, automatikisht ka miratuar pagesën dhe më pas nuk ka vepruar, gjë që i ka shkaktuar borxh.

“Bekim Sali ASNJËHERË NUK E KA NDËRPRERË MARRËVESHJEN, ka marrë dhe ka miratuar spitalin, automatikisht ka miratuar pagesën dhe më pas ka vendosur të mos paguajë, gjë që ka gjeneruar borxh dhe kamatë prej 200 mijë eurosh për qytetarët”- thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë. .

laplaza
Ministria e Shëndetësisë thotë se Bekim Sali ka gënjyer qytetarët në konferencën e djeshme për media për të mbuluar mungesën e punës.

“Pse Bekim Sali gënjeu gjithë opinionin në një konferencë për media? Kështu dëshiron të mbulojë se në fakt nuk ka vepruar për këtë çështje për 8 muaj dhe po përpiqet t’ia kalojë fajin dikujt tjetër?

A e di Bekim Sali se kush ishte ministër kur ndodhi zjarri dhe kush i drejtonte procedurat e prokurimit për spitaljn apo pse ka frikë të përmendë emrat e atyre që ishin në detyrë në atë kohë? Pse dhe çfarë interesi ka ai për të shtrembëruar të vërtetën dhe për të mbrojtur paraardhësit e tij?

Bekim Sali ka frikë të thotë se cila është kompania që ka ndërtuar spitalin modularë?”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ