Ministria e Shëndetësisë rekomandon maska për shkak të ndotjes

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2023

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut rekomandon sërish mbajtjen e maskave mbrojtëse, për tu mbrojtur nga ndotja e ajrit.

Në një fushatë në Facebook, Ministria e Shëndetësisë jep disa këshilla mjekësore për t’u mbrojtur nga ndotja e ajrit, duke përfshirë: mbajtjen e një maske mbrojtëse për të mbrojtur shëndetin e frymëmarrjes, mosajrosjen e shtëpive dhe apartamenteve për të lejuar hyrjen e ajrit të ndotur, ngrënien e ushqimit të shëndetshëm dhe pirjen e shumtë të lëngjeve, ushtrime fizike në ambiente të mbyllura, të pini antioksidantë, vitaminë C, D, zink, nëse keni astmë ndiqni rekomandimet e mjekut. (INA)

https://www.facebook.com/zdravstvomk/posts/541544524669101

TË FUNDIT
4 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
4 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
6 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
6 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
6 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

ME TE LEXUARA

19 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
6 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
16 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali
12 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
18 orë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

INFO

NA NDIQ