Ministria e Transportit dhe Lidhjeve kërkon falje: Në të ardhmen do të sigurojmë qasje të barabartë për të gjithë mediumet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Shkurt, 2022

Nga Ministria e Transportit dhe Lidhjeve kanë kërkuar falje në lidhje me pengesat që kishin sot gazetarët gjatë raportimit pas aterrimit të aeroplani të parë nga linja ajrore Sofje-Shkup, përcjell TV21.

Sinqerisht ju kërkojmë ndjesë për lëshimin e paqëllimshëm që kufizoi qarkullimin e punonjësve të mediave për mbarëvajtjen normale të punës mediatike. Si edhe më parë, edhe në të ardhmen, Ministria e Transportit dhe Lidhjeve do t’u mundësojë qasje të barabartë të gjithë punëtorëve të medias në kryerjen e detyrave të tyre”, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ