Miqësoret e verës

INA
INA

28/07/2023

Arsenal triumfoi në miqësoren me Barcelona në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku nuk munguan golat dhe emocionet.

Topçinjtë e Londrës mundën me rezultatin 5-3 skuadrën katalanase ku Leandro Trossard ishte vendimtar me 2 golat e tij në pjesën e dytë që kthyen sfidën në favor të anglezëve.

Kjo sfidë nisi 30 minuta me vonesë, pasi autobusi i Arsenal u bllokua në trafik në rrugën drejt SoFi Stadium të Ingleëood. Po në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Real Madrid fitoi 2 – 0 sfidën me Manchester United.

Blerja e verës Jude Bellingham realizoi golin e parë me fanellën e Los Blancos. Joselu ishte shënuesi tjetër i takimit të zhvilluar në Huston. Inter barazoi 1-1 me Al Nassr në përballjen e luajtur në Japoni.

Fillimisht shënoi ekipi arab me Ghareeb dhe më pas për italianët barazoi Frattesi. Kristjan Asllani u aktivizua në pjesën e dytë ashtu si Cristiano Ronaldo.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ