Miratohet në pak minuta “Buxheti 2024”, mbyllet seanca mes tymueseve dhe shpërthimeve

INA
INA

07/12/2023

Buxheti 2024”, është miratuar në pak minuta në një seancë të pazakontë plenare me 74 vota pro, 4 kundër dhe asnjë abstenim.

Deputetët e opozitës grumbulluan karriget rreth foltores, mes përplasjes me Gardën, ndezën sërish tymuese me ngjyra, ndërsa u dëgjuan edhe shpërthime në sallë.

Mes përplasjes së tavolinave dhe thirrjeve “Turp, turp”, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka miratuar nen për nen “Buxhetin 2024”.

Deputeti demokrat, Asllan Dogjani u përjashtua nga seanca, pas ndezjes së tymueses.

Garda e Republikës ishte vendosur në gatishmëri për të siguruar mbajtjen e rregullit gjatë seancës së sotme në Kuvend, ku pritej të miratohej nen për nen buxheti për vitin 2024.

Kujtojmë se opozita paralajmëroi kaos dhe bllokim të punës në Kuvend, pas përjashtimit me 10 ditë të 6 deputetëve; Sali Berisha, Flamur Noka, Edi Paloka, Albana Vokshi dhe Elda Hoti, si protagonistët e tensioneve herën e shkuar për të sabotuar me flakadanë e flakë punën e Kuvendit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

air albania fluturimi aeroporti nene tereza

Sa milion turistë kanë ardhur në Shqipëri gjatë vitit 2023?

protesta tirane opozita pd

Protesta e opozitës në Tiranë, përleshje me policinë, Berisha fjalim nga arresti shtëpiak, Rama në Turqi

Agim Nesho

Nesho: Vuçiç po përgatit planin për super-Jugosllavinë e Madhe

rama erdogan

Rama viziton sot Turqinë, pritet të nënshkruajë disa marrëveshje me Erdoganin

enver hoxha

​33 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha

bari delet

Mes tufës së deleve që 11 vjeç, rrëfimi i çobanit në Kukës: Kam 150 krerë, punë e vështirë por e bukur

gjuha shqipe alfabeti manastir

Elita intelektuale shqiptare me peticion: Largoni nga ekranet sharlatanët që po vrasin shqipen

Blinken Edi rama

Dhuratat e mesazhet e fuqishme, gjithçka që nuk u pa nga vizita e Blinkenit në Tiranë

antoni blinken

Blinken viziton sot për herë të parë Tiranën, axhenda dhe rrugët që bllokohen

INFO

NA NDIQ