Mirë se vini në vendin ku politikanët kanë vjedh gjithçka, vetëm diplomat i kanë blerë

INA
INA

03/08/2023

Hasim Memishi Sopi

Mirë se vini në vendin ku më shumë njerëz vdesin nga fatura se nga rryma; në vendin ku politikanët kanë vjedh gjithçka, vetëm diplomat i kanë blerë; në vendin ku turp është të jesh fukara, kurse krenari të jesh bandit; në vendin ku shtypja e gjakut është më e lartë se rroga mesatare, mirë se vini në vendin ku populli jeton me nderë, kurse politikanët mender me thënë.
Mirë se vini në vendin ku shumë politikanë s’dijnë të shkruajnë, kurse populli jeton me t’shkrujtme!
Në vendin ku njerëzit i mbyt inati, krediti dhe çallami
🫣😒🤐

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

vucic

Vuçiq: Infrastrukturë gazi edhe drejt Maqedonisë së Veriut!

lsdm vmro

Vrasësi dhe vrasjet shfrytëzohen për politikë ditore/ VMRO-ja dhe LSDM-ja vazhdojnë të kërkojnë përgjigje nga njëra-tjetra

INFO

NA NDIQ