Mirena i reagon Surroit: Qysh bre Beg Rizajn e krahason me Radojiçiqin?

Picture of INA
INA

28/09/2023

Gazetari Ilir Mirena, i ka reaguar publicistit Veton Surroi i cili ka krahasuar Grupin Kumanova, me grupin terrorist i cili vrau policin Afrim Bunjaku.

“Organet e njësisë paraushtarake shqiptare etnike që sulmuan N.Maqedoninë (2015) u çmuan si heronj në Kosovë. Pjesëtarët e njësisë paraushtarake etnike serbe që sulmuan Kosovën (2023) u çmuan si heronj në Serbi.

” dyja gabim! Dy gabime nuk bëjnë një të drejtë!” – shkroi Surroi.

Mirena e ka pyetur Surroin, se si mund ta krahasoj Beg Rizajn, i cili u vra në Maqedoninë e Veriut, me Milan Radojiçiq

Postimi i plotë: Qysh bre Beg Rizajn e krahason me Milan Radojqiqin?

Çka eshte kjo tendence qe secilin krim e poshtersi te shtetit serb me kqyr gjithqysh me e balancu dhe barazu me ndonje veprim te shqiptareve!

E pa spjegueshme! Dhe ate e paska ba ne platformen X (tëitter), anglisht, me fascinu nje Zot e di se ke…”

TË FUNDIT
3 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
3 orë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
20 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
21 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

ME TE LEXUARA

3 orë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas
1 ditë
Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së
21 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
20 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë
3 orë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës

LEXO MË SHUMË

bajram begaj

Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

spanja kosova

Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës

wesley clarck vesli klark

Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

muharrem maralusha

Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)

bajram begaj

Presidenti Begaj vizitë dyditore në Kosovë. Do nderojë të rënët e UÇK-së

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

william walker uoker kurti

“Ju lutem që kohë pas kohe ta bëni këtë gjë për Kurtin”, Walker lë mesazhin e “fortë” për gazetarët në Prishtinë

INFO

NA NDIQ