“Mirëserdhe në Zagreb”, karateisti me famë botërore, Enver Idrizi takon presidenten e Republikë së Kosovës, Vjosa Osmani

INA
INA

10/10/2023

Kryetarja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, po gjendet në një vizitë zyrtare në Kroaci, me ftesë të presidentit të Kroacisë, Zoran Milanoviq

Qëllimi i vizitës është thellimi i mëtejmë i raporteve bilaterale dhe zhvillimet e fundit në Kosovë, rajon dhe botë.

E në Zagreb kryetaren Osmani e ka takuar karatesti me famë botërore, Enver Idrizi. “Pritje presidentes Vjosa Osmani në Zagreb. Mirëseerdhe”, ka shkruar Idrizi në Facebookune tij

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

collage-10-600x360

“Kjo është hajgare, unë nuk jam fetar hiç”- Sabit Geci mohon se e ndërroi emrin dhe fenë

collage-10-600x360

Ish-komandanti i UÇK-së, Sabit Geci ndërron emrin dhe fenë

Ana Baerbock

“Paqja në Ballkan varet nga një fije”- Gjermania shton trupat në Kosovë

Euro metali

Prodhonin dhe qarkullonin para false, arrestohen 6 persona në Prishtinë

Adem Jashari

Letra e fundit e Adem Jasharit (VIDEO)

ana baerbock

Kryediplomatja gjermane: Do të dërgojmë 150 trupa shtesë në KFOR

flamuri-kuq-e-zi

4 mijë 268 persona në Kosovë e kanë emrin Flamur

arbnora fejza flamuri

Shqiptarja nga Kosova synon rekord të ri në Guiness me flamurin gjigant kuqezi në origami (FOTO)

albin kurti vlore

Albin Kurti: Të punojmë për idealet e Skënderbeut, Ismail Qemalit dhe Adem Jasharit

INFO

NA NDIQ