Mirlind Daku lë Rusinë pas kërcënimeve, 3 gjigantë duan firmën e bomberit shqiptar

Picture of INA
INA

29/06/2024

Mirlind Daku do të largohet nga Rusia në këtë afat kalimtar transferimesh. Sulmuesi i Rubin Kazan shkëlqeu këtë sezon duke shënuar 12 gola e duke u bërë pjesë e formacionit më të mirë të vitit. E ardhmja e tij do të jetë larg Rusisë teksa kërcënimet e fundit me jetë nga ‘Brigada e Kuqe’ e faktorizojnë më shumë këtë.

Janë 3 klube që janë vënë në gjurmët e bomberit të Kombëtares shqiptare. Galatasaray, Fenerbahce dhe Besiktas duan shërbimet e 26-vjeçarit gjilanas, por duhet të paguajnë klubin e Rubin Kazan duke qenë se ka edhe 2 vite kontratë.

Te Besiktas do të formonte një trio shqiptare sulmi së bashku me Ernest Muçin dhe Milot Rashicën e do ta kishte më të lehtë të gjente minutat pasi talenti Kilicsoy pritet të shitet në Premier League. Ndërsa, te Galatasaray dhe Fenerbahce rivalë do të ketë dy golashënuesit kryesor, Mauro Icardi dhe Edin Dzeko.

TË FUNDIT
12 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
12 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
12 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
13 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
2 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

12 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
12 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
12 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
2 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ