Misajllovski: VMRO-ja e ndihmoi Taravarin dhe Kasamin për t’i fituar zgjedhjet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2023

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Vlado Misajllovski, ka thënë se partia që përfaqëson ai ka ndihmuar Arben Taravarin që t’i fitojë zgjedhjet në Gostivar, siç e ka ndihmuar Levizjen Besa për të fituar në Tetovë. Këto komente, Misajllovski i ka bërë në emisionin “Rruga drejt” në Alsat, duke folur për nevojën e bashkëpunimit opozitar.

“Ne kemi pasur dhe kemi bashkëpunim të shkëlqyeshëm në Gostivar dhe këtë nuk e fshehim. Kemi pasur bashkëpunim, VMRO-DPMNE-ja me Aleancën edhe në zgjedhje sepse VMRO-DPMNE-ja ndihmoi Taravarin që të bëhet kryetar komune. Por, jo vetëm në Gostivar edhe në vende tjera ndihmuam. VMRO-DPMNE-ja ndihmoi edhe BESËN, flas për zgjedhjet e fundit. Dhe ky bashkëpunim do të zgjasë gjithmonë si opozitë, është normale dhe kështu duhet të duket në një shoqëri pluraliste dhe mendoj se duhet të ketë bashkëpunim të tillë edhe në të ardhmen”, tha Misajllovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

INFO

NA NDIQ