Mizo: Korrupsioni, po largon investitorët e huaj nga vendi

Picture of INA
INA

31/05/2024

Viktor Mizo, kryetari i Këshillit të Investimeve të Huaja, thotë se shteti duhet të merret me luftën kundër korrupsionit nëse duam të kemi një ekonomi më të mirë

“Korrupsioni është një problem i madh dhe i largon investitorët e huaj”, tha Viktor Mizo në “ClickPlus”.

Mizo tha se qeveria e re ka një plan dhe se prej saj priten rezultate të shpejta dhe konkrete në ekonomi, duke qenë se fitoi me diferencë të madhe ndaj kundërshtarit.
“Pritshmëritë janë të mëdha, sa më i madh të jetë diferenca mes kundërshtarëve, aq më të mëdha janë pritshmëritë. Qytetarët presin rezultate të shpejta dhe konkrete. Ekonomia duhet të jetë në fokus, nëse është e mirë do të ecim përpara. Ne presim edhe shtetin ligjor dhe zhdukjen e korrupsionit, sepse është kthyer në një fenomen masiv”, tha Mizo.

TË FUNDIT
1 ditë
Azeski: “Bechtel dhe Enka” është një konsorcium ndërkombëtar dhe është e qartë që sapo merr pjesë në një tender është fituese
1 ditë
Sa do të shtrenjtohet rryma në Maqedoninë e Veriut, ja nga çfarë varet çmimi i ri?
2 ditë
Revizioni: Shumë pak institucione paguajnë shtesën për punë jashtë orarit
2 ditë
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
2 ditë
Banka për Zhvillim e Maqedonisë, aty ku rroga shkon mesatarisht 1.000 euro dhe ku targetojnë partitë politike?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sa do të shtrenjtohet rryma në Maqedoninë e Veriut, ja nga çfarë varet çmimi i ri?
1 ditë
Azeski: “Bechtel dhe Enka” është një konsorcium ndërkombëtar dhe është e qartë që sapo merr pjesë në një tender është fituese

LEXO MË SHUMË

bechtel_enka

Azeski: “Bechtel dhe Enka” është një konsorcium ndërkombëtar dhe është e qartë që sapo merr pjesë në një tender është fituese

evn faktura

Sa do të shtrenjtohet rryma në Maqedoninë e Veriut, ja nga çfarë varet çmimi i ri?

denari-756x420-696x387-1

Revizioni: Shumë pak institucione paguajnë shtesën për punë jashtë orarit

derivate nafta dizeli benzin

Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni

euro

Banka për Zhvillim e Maqedonisë, aty ku rroga shkon mesatarisht 1.000 euro dhe ku targetojnë partitë politike?

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

e.go-veture-elektrike-investim-tetove

Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës

buka-market

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

INFO

NA NDIQ