Mjegull në Gjavatë dhe në aksin rrugor Tetovë – Kodra e Diellit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/03/2023

Dukshmëri e zvogluar për shkak të mjegullës sot në mëngjes ka në qafën malore Gjavatë dhe në aksin rrugor Tetovë – Kodra e Diellit.

Lidhja Automoto e Maqedonisë informoi se dukshmëria në Gjavatë është deri në 50 metra, ndërsa në aksin rrugor Tetovë – Kodra e Diellit prej 60 deri në 70 metra.

Për shkak të minimit për ndërtimin e rrugës eksprese A2, aksi Dllaboçicë = Çatall sot prej orës 13 deri në orën 16 do të ketë ndërprerje të komunikacionit në shtrirjen nga fshati Vetunicë deri në urën e lumit Blidesh.

TË FUNDIT
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
15 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
15 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
15 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

19 orë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
17 orë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
22 orë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
16 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
19 orë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë
16 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
19 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

INFO

NA NDIQ