Mjegulla e dendur anulon fluturimet dhe aterimet në Aeroportin e Shkupit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2023

Për sonte janë anuluar të gjitha fluturimet dhe aterimet nga aeroporti i Shkupit.

Informacioni është i disponueshëm në faqen e internetit të aeroportit, përcjell INA.

Shkak për këtë është bërë mjegulla e dendur dhe dukshmëria e zvogëluar në luginën e Shkupit.

Tashmë po qarkullojnë informacione se për më shumë se 40 minuta sonte një aeroplan ka qarkulluar mbi Shkup dhe nuk ka mundur të ulej, kështu që është devijuar për në Prishtinë.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimri-bore temperatur

Në viset malore reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të borës, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

ballkani-1024x873-1

Nevojitet ritëm i shpejtë për reformat në gjithë Ballkanin Perëndimor

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Nora-Taravari-921x614

Zonja Nora Taravari tregon për jetën me doktorin dhe arsyen pse ai vendosi të kandidojë për president

INFO

NA NDIQ