Mjeku kumanovar zgjidhet nënkryetar i Shoqatës Stomatologjike Shqiptare

INA
INA

22/09/2023

Dr.Ridvan Alili është zgjedhur nënkryetar i Shoqatës Stomatologjike Shqiptare. Ridvan Alili nga Kumanova është dentist i specializuar në lëminë e Ortodoncisë (drejtimi i dhëmbëve).

Ai rrjedh nga një familje denistësh, pasi që babai i tij, Xhemaili është njëri nga dentistët e parë shqiptarë në rajonin e Kumanovës, njofton agjencia e lajmeve INA.

Dr. Ridvani njihen për humanizmin e tij dhe trajtimin e shkëlqyeshëm dhe professional të pacientëve. Për vite me radhë ai ka ndalur dhimbjet dhe ka dhuruar qindra e mijëra buzëqeshje, duke u kujdesur për shëndetin dentarë të kumanovarëve dhe qytetarëve tjerë që vijnë nga Presheva e Bujanoci.

Kuvendi zgjedhor i Sh.S.Sh-sëKuvendi u mbajt në amfiteatrin e Rektoratit të UT-së. U verifikua mandati i kuvendarëve të zgjedhur paraprakisht nëpër degë.
U zgjodh Kryesia e re me në krye prof.dr. Sabetim Çerkezi ndërsa nënkryetarë u zgjodhën: dr.Ridvan Alili dhe Liridona Zeqiri, sekretar i përgjithshëm dr. Fadil Mehmedi kurse sekretar administrativ finansiar dr. Yllzana Durmishi.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali ahmeti tropoje

Grubi: Krenar që jemi të reshtuar krah Liderit të Shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut

ali ahmeti tropoje

Ali Ahmeti mori titullin Qytetar Nderi i Tropojës, Grubi: Krenar që jemi të reshtuar krah liderit të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut

Zejneli redaksia enciklopedia

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Jusuf Zejneli i priti në takim anëtarët e redaksisë së posaçme në RMV për hartimin e Enciklopedisë Shqiptare

vrasesit vanja palevski

Palevski ka ikur në Bjellorusi?

Ageler

Ambasadorja Ageler: SHBA-të do të vazhdojnë me sanksionimin e aktorëve të korruptuar!

angjushev koco

Koço Angjushev futet në listën e zezë të SHBA-ve

Validin Ademi

Lëvizja BESA: Rezultatet e “PISA” – BDI me sukses e shkatërroi arsimin (VIDEO)

bfi1

BFI do të bëhet me rezidencë të re luksoze ku do të ketë edhe sallë sportive (FOTO)

ambasada

Ambasada e Gjermanisë në Maqedoni me njoftim të rëndësishëm për shoferët e autobusëve, kamionëve dhe punëtorët e tjerë të kontraktuar

INFO

NA NDIQ