Mjeku specialist nga Kavadari infektohet me koronavirus

Një mjek specialist nga Kavadari ka rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri (Covid-19).

Rastin e ka konfirmuar këtë mëngjes epidemiologu nga Qendra për Shëndet Publik në Kavadar, Riste Jovanovski.

Mjeku i infektuar nuk ka simptome ndërsa po punohet për gjurmimin e kontakteve dhe përcaktimin e masës së izolimit ndaj tyre si masë parandaluese/Alsat-M