Mjeku tetovar emërohet kryemjek në repartin e Kardiologjisë në Gjermani

INA
INA

21/09/2023

Sukseset e qytetarëve tanë në botën e jashtme s’kanë të ndaluar.

Në botën perëndimore ku çmohen vlerat dhe meritokracia ata po arrijnë majat e suksesit në karrierat e tyre.

I tillë është rasti i mjekut nga Tetova, Ardian I. Mustafai, i cili është emëruar kryemjek kryesor si dhe bashkëdrejtues i repartit të Kardiologjisë në Klinikën në ESSEN Nordrhein-Westfalen të Gjermanisë.

“Të nderuar e respektuar familjarë, miq e dashamirë. Nga ana e Klinikës në ESSEN Nordrhein-Westfalen të Gjermanisë, jam emëruar “LEITENDER OBERARZT”, pra Kryemjek kryesorë si dhe bashkëdrejtues i Repartit të Kardiologjisë. Me Punë arrihet cdo gjé. Vazhdojmë tutje…”, ka shkruar mjeku tetovar, duke e dhënë këtë lajm të mirë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lodhje gjume plogeshti

Arsyet se pse flini më shumë se 8 orë

duart dridhje

Cilat janë sëmundjet autoimune?

stresi_zemra

Revolucion në kardiologji! Inteligjenca artificiale mund të parashikojë infarktet e zemrës

ko rosvera

Tabletat e njejta, në Gjermani 5 euro, në Maqedoni 15 euro

dhimbje_barku

Keni probleme me metabolizmin? Kirurgu i njohur britanez ju vjen në ndihmë

caji-600x360

Çaji më i mirë me sheqer apo pa sheqer?

hiv sida

A trajtojnë ilaçet bimore infeksionin HIV?

fatmir mexhiti

Mexhiti: Mbretëria e Bashkuar do të ofrojë mbështetje për ndërtimin e një qendre të re klinike

lodhje gjume plogeshti

Lodhja juaj mund të jetë shenjë e anemisë, këto ushqime të pasura me hekur mund të ndihmojnë

INFO

NA NDIQ