Mobilizohet ASH nga Kumanova deri në Strugë (FOTO)

INA
INA

03/12/2023

Nga Kumanova, Shkupi, Tetova e deri në Strugë, Aleanca për Shqiptarët ka filluar tashmë mobilizimin për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Aktivitetet kanë vijuar me zgjedhjet e kryetarëve të forumeve rinore dhe forumeve të grave.

Në Strugë u mbajt kuvendi i asamblesë së gruas ku për kryetare u zgjodh Premtime Zylali Deliaj, ndërsa në Kuvendin zgjedhor të asamblesë së gruas në Gazi Babë kryetare u zgjodh Antigona Emini.

Punimet e këtyre forumeve partiake i kanë ndjekur kryetari i kësaj partie, Arben Taravari, kryetari i Kuvendit të ASH-së, Ziadin Sela, deputetët Ilire Dauti, Remzi Mehmedi, Elmi Aziri, sekretari gjeneral Krenar Lloga, sekretari organizativ Isen Shabani si dhe funksionarë të tjerë partiakë.

“Sot një ditë intensive për Aleancën për Shqiptarët. Takime, punë, bashkëbisedime dhe organizim për proceset që kemi para nesh. Uragani i Aleancës për Shqiptarët qëndroi edhe në Hasanbeg, ku dega Gazi Babë mbajti Kuvendin zgjedhor të Asamblesë së Gruas. Kryetare e Asamblesë u zgjodh Antigona Emini. Suksese dhe na priftë e mbara!”, ka shkruar në rrjetet sociale, kreu i ASH-së, Arben Taravari.

“Eja në Shtëpinë tënde. Përgëzime të gjitha grave e vajzave të Strugës, anëtarëve të Aleancës për Shqiptarët për këtë organizim dhe mobilizim që rikonfirmon vendosmërinë tonë për të vazhduar e avancuar rrugën e drejtë dhe të pastër. Aleanca për Shqiptarët po bëhet shtëpia më e fuqishme e femrës shqiptare, e gjithë shqiptarëve në RMV dhe shpresa e vetme për të ardhmen”, ka nënvizuar kryetari i kuvendit të kësaj partie, Ziadin Sela.

Akitivitetet më pas kanë vazhduar në Zhelinë, ku Llokman Kadrii është zgjedhur kryetar I FRASH-it. Pas anëtarësimeve të reja, zgjerimit të strukturave dhe procesit të sukdesshëm të regjistrimit të të rinjëve, Forumi Rinor i Aleancës për Shqiptarët sonte mbajti Kuvendin e degës në Zhelinë. Shumica e kuvendarëve, zgjodhën Llokman Kadriin për kryetar të degës së FRASH në Zhelinë. “Edhe në Zhelinë u dëshmua se Aleanca për Shqiptarët po rritet në vazhdimësi dhe mbetet e vetmja shpresë për shqiptarët në RMV”, thuhet në njoftimin e partisë.

Ndërsa, ditë më parë, kjo parti zgjodhi kryetarin e FRASH-it në Kumanovë, Driton Memeti. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

marko-bislimoski-780x470-1

Bislimovski: Temperaturat e larta ditore do të ndikojnë në faturat e ngrohjes

Jovan mitreski

Mitreski: Do të propozojmë ndryshime në ligjin për arsimin e lartë, të gjithë të punësuarit do të kenë rritje të pagave

bujar neziri

Bujar Osmani tregon si ishte organizuar atentat ndaj tij (VIDEO)

INFO

NA NDIQ