Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Picture of INA
INA

11/06/2024

Apple po sjell Game Mode në pajisjet iOS si pjesë e iOS 18. Funksioni i ri u njoftua në WWDC 2024.

Kur modaliteti i video-lojës është i aktivizuar, pajisja juaj do të minimizojë aktivitetin e sfondit për të maksimizuar shpejtësinë e kuadrove dhe do të ketë reagim të përmirësuar me AirPods dhe kontrollorët e video-lojërave, sipas shefit të softuerit të Apple, Craig Federighi.

Apple shtoi një modalitet të ngjashëm të video-lojës në macOS vitin e kaluar si pjesë e macOS Sonoma, megjithëse kërkon që të keni një Mac me Apple Silicon.

Shtimi i Game Mode në iOS është vetëm hapi i fundit i shtytjes së Apple për të inkurajuar njerëzit të luajnë lojëra në iPhone-ët e tyre.

Ekziston një bibliotekë në rritje e video-lojërave të mëdha për të luajtur, si Assassin’s Creed Mirage dhe Resident Evil Village.

Capcom gjithashtu njoftoi të hënën se Resident Evil 7 do të vijë në iOS (dhe iPad dhe Mac) muajin e ardhshëm dhe se ribërja e Resident Evil 2 është në zhvillim e sipër për platformat e Apple.

TË FUNDIT
2 ditë
SHBA akuzon TikTok për shkelje të ligjeve të privatësisë së fëmijëve
2 ditë
Nvidia bëhet kompania më e vlefshme në botë
2 ditë
Google në hapat e Apple dhe iPhone me Pixel 10
2 ditë
E drejta e autorit dhe përmbajtja e krijuar nga inteligjenca artificiale
2 ditë
NASA dhe Boeing shtynë kthimin e astronautëve në Tokë

ME TE LEXUARA

2 ditë
E drejta e autorit dhe përmbajtja e krijuar nga inteligjenca artificiale
2 ditë
Google në hapat e Apple dhe iPhone me Pixel 10
2 ditë
Nvidia bëhet kompania më e vlefshme në botë
2 ditë
SHBA akuzon TikTok për shkelje të ligjeve të privatësisë së fëmijëve
2 ditë
NASA dhe Boeing shtynë kthimin e astronautëve në Tokë

LEXO MË SHUMË

tik tok

SHBA akuzon TikTok për shkelje të ligjeve të privatësisë së fëmijëve

Nvidia

Nvidia bëhet kompania më e vlefshme në botë

google

Google në hapat e Apple dhe iPhone me Pixel 10

Inteligjenca Artificiale IA

E drejta e autorit dhe përmbajtja e krijuar nga inteligjenca artificiale

nasa2

NASA dhe Boeing shtynë kthimin e astronautëve në Tokë

bill

Bill Gates po kthehet drejt armëve bërthamore

intelegjenca artificiale

Inteligjenca artificiale paraqet rrezik për kompanitë e lajmeve

whatsapp-main-600x360

WhatsApp sjellë një ndryshim tek storjet

nasa2

Astronautët e NASA-s bllokohen në anije, nuk mund të kthehen në Tokë

INFO

NA NDIQ