Modelet e iPhone 15 Pro mund të vijnë me 8GB RAM

Picture of INA
INA

14/08/2023

Seria e iPhone 15 pritet të arrijë muajin tjetër, potencialisht me 12 ose 13 shtator.

Duke u bazuar në informatat e deritashme, vetëm modelet Pro do ta përdorin çipin e ri Apple A17 Bionic, ndërsa modelet e tjera akoma do e mbajnë A16-shin.

Sipas një informate të mëhershme, iPhone 15 Pro dhe Pro Max, me sa duket do të kishin ende 6GB RAM, shkruan GSM Arena.

Potencialisht, mund të ishte varieteti më i shpejtë LPDDR5, i furnizuar nga Micron ose Samsung, por gjithsesi se nuk do kalonte mbi 6GB.

Apple e ka përdorur opsionin 6GB RAM në telefonat e saj që nga iPhone 12 Pro, por kjo hapësirë ka dal të jetë e mjaftueshme, kjo falë optimizimit vertikal dhe horizontal.

Ndërsa duke u bazuar në një informatë të re, gjasat që iPhone të përdorë opsionin prej 8GB RAM këtë vit, ekzistojnë akoma.

Me sa duket, A17 Bionic i ri është testuar me 6GB dhe 8GB RAM, si në modelet iPhone 15 Pro ashtu edhe në iPhone 15 Pro Max.

Burimi në fjalë thotë se nuk është i sigurt se cili opsion i madhësisë së RAM do zgjidhet në fund, por spekulimet thonë se versionet me hapësirë të madhe të përgjithshme të iPhone 15 Pro dhe Pro Max do mund të vijnë me 8GB RAM, dhe potencialisht me ngritje të vogël në performancë.

TË FUNDIT
1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
2 ditë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë
2 ditë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk
3 ditë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
3 ditë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027

LEXO MË SHUMË

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

INFO

NA NDIQ