Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Picture of INA
INA

25/06/2024

Ikona kroate, Luka Modriq, ka kritikuar arbitrin për vendimin që ta vazhdojë ndeshjen me Italinë për tetë mintua. Italia shënoi golin e kualifikimit në minutën e 98-të.

Modriçi është deklaruar me lot në sy.

“Nuk e di çka të them. Futbolli ndonjëherë është i ashpër dhe sonte u dëshmua kjo. Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta për ta vazhduar lojën. Nëse duhet të biesh, duhet në këtë mënyrë. Nuk është ndonjë ngushëllim. Nuk kemi dyshuar në tifozët, e kemi ditur se janë prapa nesh. Gjithnjë janë këtu, i falënderoj. Më vjen keq që nuk fituam dhe të kualifikohemi. Por është kështu si është. Do të shohim se a është koha për lamtumirë, tani nuk është moment të flasim për këtë”, ka thënë Modriq për televizonin kroat.

Ai u shpall më i miri i ndeshjes.

TË FUNDIT
2 orë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
2 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
5 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
5 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
5 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

ME TE LEXUARA

5 orë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
5 orë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
5 orë
E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?
1 ditë
Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen e 10 shtatorit, Shqipëri-Gjeorgji
5 orë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ten Hag me vetëbesim të madh: Mund ta mposhtim secilën skuadër
2 orë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

LEXO MË SHUMË

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

shqipri

Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit

Pep Guardiola

Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt

yamal

E dashura e Yamalit konvertohet në fenë islame pas lidhjes me yllin e Spanjës?

Messi Mesi Inter Miami

Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja

Mikel Oyarzabal

Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia

broja

Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!

jasir asani

Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

lamine yamal

UEFA/ Goli i Lamine Yamal kundër Francës, më i bukuri i Euro 2024, Shaqiri i treti

INFO

NA NDIQ