Modric para takimit ndaj Dortmundit: Është një ndeshje 50-50

Picture of ina-online
ina-online

01/06/2024

Të shtunën do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes Real Madridit dhe Borussia Dortmundit.

Para ndeshjes që zhvillohet në “Wembley” me fillim nga ora 21:00, Luka Modric ka folur para mediave.

“Ne jemi shumë të lumtur që jemi këtu dhe kemi shumë besim dhe qetësi për t’u përballur me ndeshjen më të rëndësishme të sezonit”, ka thënë fillimisht ai.

Kroati tutje shtoi se ndeshja sipas tij ka shanse 50-50 nga të dyja ekipet.

“Ndeshja është 50-50, ne po luajmë kundër një ekipi të madh që ka pasur një sezon të mrekullueshëm në Champions League”, tha ai.

TË FUNDIT
18 minuta
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
2 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
3 orë
KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE
3 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
3 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

21 orë
Italia dhe Spanja do të përballen për herë të 41-të
3 orë
KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE
1 ditë
Spanjë – Itali, ndeshja kryesore e ditës në ‘Euro 2024’
20 orë
Gliha ofendon rëndë lojtarët e Shqipërisë: Është traditë shqiptare, e nisin fort por më pas u mbaron benzina
2 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ