Modric rinovon kontratën me Real Madridin

Picture of ina-online
ina-online

06/06/2024

Luka Modriç ka nënshkruar një kontratë të re, e cila është e vlefshme deri në qershor 2025. “Modric do të qëndrojë edhe për një sezon.”

Këtë e ka bërë të ditur Fabrizio Romano, burimi më i besueshëm nga merkatoja e futbollit ndërkombëtar.

Modriç (38) do të qëndrojë te Reali për 13 vjet, pasi iu bashkua klubit nga Tottenham në vitin 2012 me një kompensim prej 35 milionë euro. Që atëherë, ai është bërë një legjendë e klubit më të madh dhe një nga mesfushorët më të mirë ndonjëherë.

Ai fitoi gjithçka me Realin. Ndër të tjera, gjashtë tituj evropianë, katër tituj spanjollë dhe dy Copa del Rey. Me 26 trofe, ai është lojtari me më shumë trofe në historinë e klubit. Si lojtar i Realit, ai fitoi edhe Topin e Artë. Ai luajti 534 ndeshje, shënoi 39 dhe shënoi 86 gola.Kroati është i adhuruar nga bashkëlojtarët dhe fansat, ndërsa vitet e fundit për shkak të moshës së shtyrë i ka vazhduar kontratat vetëm për një sezon.

Gjatë sezonit që sapo përfundoi, legjenda e Realit ishte më së shumti rezervë (përfshirë edhe finalen e Ligës së Kampionëve, në të cilën ai mori pesë minuta), por me një kontribut të rëndësishëm, si titullar dhe i ardhur nga stoli, në fushatën e Realit. Ndonëse ishte në formacionin titullar për vetëm 23 ndeshje, ai arriti të shënojë 2 gola dhe të asistojë 8 prej tyre.

Reali ia zgjati kontratën Modriçit vetëm 25 ditë para se t’i skadonte kontrata. Në të njëjtën kohë, klubet nga Amerika dhe Arabia e joshën Modricin me oferta luksoze. Modric ka vendosur se ku dëshiron ta vazhdojë karrierën. Domethënë, pavarësisht se në fillim të sezonit të ardhshëm do të mbushë 39 vjet, pensionimi nuk i shkon në mendje.
Ai dëshiron vetëm Realin. Ai është aq i përkushtuar ndaj klubit sa pranon të vazhdojë të jetë rezervë dhe pranon gjysmën e pagës së tanishme, e cila është 21.8 milionë euro bruto në vit. Ai është shumë i lumtur në klub dhe në Madrid.

TË FUNDIT
24 minuta
Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët
2 orë
Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria
3 orë
KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE
3 orë
Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024
4 orë
Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

ME TE LEXUARA

13 orë
Daku kërkon falje publike: Falja është burrërore, e bëra në afekt
23 orë
EURO 2024/ Përplasje “gjigantësh” në “Veltnis Arena”, grupet B e C diskutojnë “hesapet” e kualifkimit
13 orë
Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve
23 orë
VIDEO/ Daku shau keq maqedonasit Federata e Futbollit e Maqedonisë reagon: të kërkoj falje
13 orë
Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit
23 orë
Granit Xhaka: Kur kemi nevojë për të, Shaqiri është këtu!
4 orë
UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun
23 orë
Lajm i mirë për Ramadanin, vjen oferta e gjigantit italian
4 orë
Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

LEXO MË SHUMË

nedim bajrami

Spanja e para, kombinimet e Grupit B, Shqipëria “e dënuar” të mposhtë iberikët

gjasula kombetarja shqiperia

Llogaritë për kualifikimin, ja si kalon grupin Shqipëria

FB_IMG_1718953575861

KOMENTI I GUXIMSHËM DHE I SINQERTË I NJË VAJZE SERBE

arsenal

Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

mesi-argentina

Fillon Copa America, Argjentina e nis mbrojtjen e titullin me fitore ndaj Kanadasë

roberto baggio

Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij

IMG_3399

UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun

spanja

Spanja kalon në epërsi me autogolin e Calafiorit

mirlind daku

Daku kërkon falje për fyerjet ndaj maqedonasve e serbëve

INFO

NA NDIQ