Modriç synon “Euro 2024”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Nënkapmion Bote me Kroacinë dhe një nga pikat kyçe më të rëndësishme të Realit të Madrid-it, bëhet fjalë pikërisht për Luka Modriç.

Njeriu shembull që ka treguar se vitet dhe numrat e moshëss në futboll mbeten veç të tilla dhe nuk janë aspak një tregues se kur përfundon karriera e një futbollisti.

Dy ditë pasi Cristiano Ronaldo zbuloi se ende synon të luajë në “Euro 2024”, në Gjermani, u bë publike edhe deshira e Luka Modriç-it për të shkuar në Kampionatin e ardhshëm Evropian dhe më pas për të përfunduar karrierën e tij, raporton kështu “Daily Mail”.

Tani në moshën 37-vjeçare, Modriç është ende një gur themeli i Real te Madridit dhe gjithashtu i kombëtares kroate, të cilën ai e ka përfaqesuar tashmë në 152 ndeshje.

Duke e pasur parasysh formën e mirë fizike, stafi mjekësor i Kombëtares kroate ka konstatuar se “gjeniu” mund ta përballojë pa problem moshën e shtyrë dhe të jetë pjesë e Evropianit të ardhshëm, për t’u tërhequr më pas nga Kombëtarja.

Pas përfundimit të kampionatit Botëror Luka Modriç nuk kishte dëshirë të prononcohej mbi të ardhmen e tij pasi ishte në një fazë dyshimi mes vazhdimit dhe tërheqjes së tij, por nga ana tjetër tashmë ka shprehur një tjetër dëshirë dhe për aq kohë sa fiziku i tij e lejon këtë gjë kjo padyshim që mund të jetë e rrealizueshme.

TË FUNDIT
4 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja
5 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës
6 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
6 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
19 orë
​Milani tenton sërish për Brojën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
1 ditë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
1 ditë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
20 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
19 orë
​Milani tenton sërish për Brojën
6 orë
U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne
6 orë
Një tjetër lajm i keq për Harry Kane
5 orë
Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

kane

Një tjetër lajm i keq për Harry Kane

Pep Guardiola

U përfol për një transferim në Arabinë Saudite, Guardiola sqaron të vërteten e De Bruyne

Armando Broja

​Milani tenton sërish për Brojën

shendrit dehari

Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut

rej manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

INFO

NA NDIQ