Molliqaj: Shumë qytetarë do të gëzohen kur të rrëzohet Qeveria Kurti

INA
INA

22/09/2023

Kryetari i Partisë Sociale Demokratike, Dardan Molliqaj ka folur për qeverisjen Kurti ku njëheri për kryeminsitrin e vendi tha se është autoritar.

Tutje ai tha se kjo qeveri nuk ka përmbushur pritjen dhe shpresën e popullit të vendit dhe se për shumicën e popullit gëzimi për këtë qeverisje do të jetë më i madh kur të rrëzohet se sa kur ka fituar, poashtu ai ka thënë se Albini është një autoritar.

“Qeveria nuk ka përmbushur pritjet e shumë prej njerëzvë, kjo qeverisje sic është rritur shpejt edhe mund te rrëzohet leht, unë mendoj se shumica e njerzëve kanë mu gzu kur te rrëzohet se sa kur ka fitu. Si të jesh i vetmi në një grupacion politik aty ti je autoritar”, ka thënë ai.

Molliqaj ka thënë qe kjo qeverisje është shumë e rrëzikshme sepse gjithmon kanë pru rreziqe sesa që kanë pas qëllime dashakeqe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

radojcic milan

Konfiskohet një anije me shpejtësi të madhe e Radojiçiqit, ishte fshehur në depon e Radule Stevic

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

kqz-kosove

Partia politike “Srpska Demokratija”, regjistrohet zyrtarisht në Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

krenar lloga

Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

spasovskiiiii

Kush është Lupço Palevski, i dyshuari për vrasjen e 14-vjeçares në Shkup?

Liridona ademaj

Përse e vrau Naimi gruan e tij? Gazetari zbulon pistat e hetimit: Ka qenë person i fuqishëm

sali mustafa

Më 14 dhjetor shqiptohet aktgjykimi i Apelit për Salih Mustafën

INFO

NA NDIQ