“Momin Potok”, kryqëzimi i aksidenteve!

INA
INA

26/12/2023

Gazetar: Avni Tahiri

Mungon semafori funksional, mungon polici rrugor, mungon edhe ndriçim publik, e vozitësit në këtë kaos trafiku në kryqëzimin në “Momin Potok” ndjekin vetëm rregullën e përparësisë së krahut të djathtë, gjë që shkakton pritje dhe kolona të gjata dhe nervozë ndërmjet vozitësve.

Për të kaluar kryqëzimin në “Momin Potok” vozitësit duhet të kenë shumë kujdes pasi që jo vetëm që mungojnë semaforët në këtë pjesë të rrugës mungon po ashtu edhe ndriçimi publik, ndërsa për të ua vështirësuar edhe më shumë gjendjen vozitësve të cilët e kalojnë këtë rrugë, siç mund të shihet mungon sonte edhe polici i cili do t’i orientonte se kush ka përparësi, ndërsa pikërisht në këtë vend për një kohë të shkurtë janë shënuar edhe shumë aksidente”, raporton Avni Tahiri, gazetar.

A e kaloni shpesh këtë rrugë?
“Po”.
Nuk ka as semaforë e as drita, si e kaloni?
“Si t’ia dalim, kjo është kaos”.
Çdo ditë e kaloni këtë rrugë?
“Po, çdo ditë, kjo është kaos”.
A e kaloni shpesh këtë rrugë?
“Po, dy here në javë dhe gjithmonë është kështu”.
Si ia dilni në këtë kaos?
“Pres, shumë është rëndë”.

Pikërisht për këtë udhëkryq dërguam pyetje deri tek MPB se sa aksidente rrugore janë regjistruar në tre mujorin e fundit e nga atje morëm përgjigje se vetëm katër janë regjistruar nga policia rrugore.

“Për atë periudhë kohore dhe në atë vendkalim kanë ndodhur 4 (katër) aksidente trafiku”, thonë nga MPB-ja.

Por sipas informatave tona të shumtë janë ato që kanë plotësuar formularët Evropian të aksidenteve. E lidhur me atë se sa nga të aksidentuarit kanë paditur qytetin e Shkupit shkaku i mungesës së sinjalit rrugor por edhe ndriçimit publik në pyetjen e dërguar deri të qyteti i Shkupit nuk morëm asnjë përgjigje. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Nora-Taravari-921x614

Fjalimi emocional i zonjës Taravari, citon një hadith domethënës

policia serbe

Tmerr në Serbi, çifti vret dy fëmijët dhe më pas hidhen nga kati i 17-të i pallatit

rama shkup

Rama nga Elbasani: Në zgjedhjet e 2025, fitore më e madhe

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ