Monaco godet në merkato, firmos me mesfushorin e Juventus

INA
INA

15 Gusht, 2023

Denis Zakaria është zyrtarisht lojtari më i ri i Monaco.

Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi italian që ka njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me mesfushorin.

“Denis Zakaria, i cili u rikthye nga huazimi te Chelsea në fund të sezonit 2022-2023, vitin e ardhshëm do ta veshë fanellën e Monaco-s. Mesfushori zviceran do të transferohet në Ligue 1 duke i dhënë lamtumirën Juventus-it pas 15 paraqitjeve dhe 1 goli të shënuar kundër Hellas Verona”. – shkruan klubi italian.

Mesfushori 26-vjeçar më parë ishte pjesë e B. M’Gladbach dhe Young Boys.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

azem azemi karate

Azem Azemi, medaljen e artë ja kushtoj gjyshes sime të ndjerë

Jurgen Klopp

Goli i anuluar i Diazit, vjen deklarata zyrtare e Liverpullit

kombetarja fitore shqiperi

Çka thonë bastet, Çekët favoritë ndaj Shqipërisë

decici

Deçiqi gjunjëzon Buduçnostin! Skuadra shqiptare lider në Kampionatin e Malit të Zi

Lewandovski levandovski

Lewandowski, i dëshiruari nga klubet arabe

Armend Destani

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

klubi karate kumanove bashkimi

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

INFO

NA NDIQ