Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

ina-online
ina-online

21/09/2023

Këtë të enjte, Federata Turke e Futbollit ka konfirmuar italianin Vincenzo Montella, si trajnerin e ri të kombëtares së saj.

Ish-sulmuesi 49-vjeçar është zëvendësuesi i Stefan Kuntz në këtë rol dhe do të debutojë më 12 tetor, kundër Kroacisë, në kualifikimet për “Euro 2024”.

Skuadra turke zë vendin e dytë në grupin D, të cilin e kryeson Kroacia, ku bëjnë pjesë edhe Letonia, Armenia dhe Uellsi.

Për dy vitet e fundit, Montella ka qenë në Adana Demirspor dhe më parë ka trajnuar Fiorentinën (dy herë), Sevillen, Milanin, Sampdoria, Fiorentinën, Catanian dhe Romën.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ