Moraçanin: Do të votoj për përbërjen e re qeveritare

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Kryetarja e RDM-së, Maja Moraçanin në një deklaratë për TV21 tha se do të votojë për zgjedhjen e Qeverisë së renë krye Dimitar Kovaçevskin.

“Do të votoj për zgjedhjen e Qeverisë së re, por Qeveria e re duhet të punojë me përkushtim dhe përgjegjësi dhe të sigurojë realizimin e prioriteteve programore të RDM-së”, tha Moraçanin për TV21.

Ndryshe, këtë fundjavë Kuvendi duhet të votojë Qeverinë e re në krye me Mandatarin Dimitar Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Fatmir Dehari

Dehari konfirmon se ishte propozuar si kandidat për president

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

Glauk Konjufca

​Konjufca: Kritikat e SHBA-së ndaj Kosovës janë të qëlluara

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

INFO

NA NDIQ