Mos i hidhni lëkurat e hudhrës: Shumë ekspertë pajtohen se lëkura ka substanca më të vlefshme se vetë hudhra

INA
INA

19/12/2023

Hudhra është në çdo kuptim një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të futni në trupin tuaj. I papërpunuar, i pjekur, madje edhe i zi, në çdo rast është i mbushur me antioksidantë të veçantë që kanë efekt antikancerogjen, por janë të shkëlqyer edhe për forcimin e imunitetit.

Por fakti që vetëm një thelpi hudhër është e shëndetshme nuk do të thotë që lëvozhga është për t’u hedhur, përkundrazi!

Lëkura e hudhrës është e pasur me fenilpropanoidë, të cilët janë plot me antioksidantë. Prandaj është i shkëlqyer për imunitetin dhe ka veti antikancerogjene. Shumë ekspertë pajtohen se lëvozhga ka substanca më të vlefshme se vetë qepa.

Është gjithashtu i pasur me flavanole specifike që ulin presionin e gjakut dhe parandalojnë depozitimin e arterieve. Gjithashtu përmban shumë fibra. Të gjithë këta përbërës janë të shkëlqyeshëm për shëndetin e zemrës, problemet e tretjes dhe uljen e kolesterolit dhe disa llojeve të kancerit.

Kur përdorni lëvozhgën e hudhrës, sigurohuni që të jetë organike, ose do të futni pesticide në dietën tuaj.

Lëvoret janë të mira, jo më pak, për supë. Thjesht shtoni të gjithë përbërësit e supës dhe gatuajeni. Hiqeni duke e kulluar supën. Nëse keni frikë nga shija shumë e fortë, shtoni vetëm një lugë çaji në dy thelpinj dhe nëse ju pëlqen shija e fortë e hudhrës, mund të shtoni një grusht të tërë.

Ju gjithashtu mund të gatuani supën vetëm me thelpinj hudhër. Është gati për 10-15 minuta pasi uji të fillojë të vlojë. Lëngun që merrni në këtë mënyrë mund ta përdorni për të gatuar orizin ose për ta shtuar në salca të ndryshme dhe ta hani menjëherë si supë duke shtuar petë ose petë sipas dëshirës.

Pasi të keni qëruar hudhrat, mos i hidhni, vendosini në një qese dhe përdorni. Hidhni vetëm ato pjesë që janë të pista.

Ide të tjera për përdorimin e lëvozhgave të hudhrës
• Vendosini në frigorifer dhe përdoreni për gulash, fasule, supa me perime dhe zierje me mish.

• Përdorni ato për kompostim.

• Lëkura e hudhrës është plot me fenilpropanoidë të cilët janë plot me antioksidantë dhe për këtë arsye janë të mira për t’u ngrënë. Shtoni karafil të tërë gjatë gatimit dhe hani ato, sugjerojnë ekspertët. Mund t’i pjekni me patate dhe mish ose t’i shtoni në zierje si fasulet.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ushqim2-707x383-600x360

Ushqimet që duhet me patjetër t’i shmangni në mëngjes, paralajmëron gastroenterologu

pem

Mbron zemrën dhe trurin: Ky është fruti më i shëndetshëm që mund të hani, sipas dietologëve

marramendje semurje vjellje

Ndjeni marramendje? Këtu janë arsyet e mundshme pse bota rrotullohet rreth teje

QUMSHT

Të mirat shëndetësore që vijnë nga produktet e qumështit

Turshia-Receta-Kuzhine

Përfitimet shëndetësore nga lëngu i turshive

Syri syte

Sekreti pas dridhjes së pavullnetshme të syrit

Arra

3 arsye të forta përse duhet të hani më shumë arra

vitamina-D

Dhimbjet që ju shkaktohen si pasojë e mungesës së vitaminës D

fruthi

ISHP: Gjithsej 903 persona me linë e dhenve në janar

INFO

NA NDIQ