Mos lani mu* me shur**!

Picture of INA
INA

19/08/2023

Gëzim Mekuli

E keqja nuk mbrohet nga i miri; nëse ndodhë kjo mbrotje, ‘e mira’ si kod, si veprim, si sjellje e si moral, stërkeqet.

Hajnia nuk mbrohet nga i ndershmi, nëse ndodhë kjo mbrojtje, ‘nderi, ndershmëria” si vlerë e si moral, do të shprishet deri në pandershmëri.

Nuk guxohet, nuk duhet, nuk bënë, e asesi nuk ka hije, me u barazu me të keqen, me hajnin e me pandershmërinë.

𝗧𝗲̈ 𝗱𝗮𝘀𝗵𝘂𝗿 𝗹𝗲𝘅𝘂𝗲𝘀,
populli ynë i madh e ka një thënje të fuqishme e shumë domëthënëse: 𝐌𝐨𝐬 𝐥𝐚𝐧𝐢 𝐦𝐮* 𝐦𝐞 𝐬𝐡𝐮𝐫** , sepse hajnia është hajni, nuk ka parti, fe, e as kombësi.

Qytetarë, mos u tutni se Maja e shtetit është e pastër; Nuk e ke Kryeminstrin e korruptuar e as të shantazhuar, ashtu sikurse që e kishe 20 vite më parë.

Popull, mos u shqetëso se nuk e ke Presidencën e korruptuar e të kapur, ashtu siq e kishe 20 vjet më parë.

𝑳𝒆𝒙𝒖𝒆𝒔 𝒕𝒆̈ 𝒏𝒅𝒆𝒓𝒖𝒂𝒓,
mos u bëni si ATA!

Zgjimi i shqiptarëve në Tetovë e në Shkup, kthesa e madhe politike dhe ekonomike në Kosovë, ka hallakatë Serbinë dhe ka tmerruar biznismenët e regjistruar n’Serbi… e qebesa edhe prokurori.

Kini metë n’kry e mos bini në frekuencat e mafias politike e ekonomike.

Kujdes në këto reagime publike; mos luani vallën e Vuciqit!

– Se kush janë mediat shqipe, këtu s’kam nevojë të shtoj asnjë fjalë; e kam vërtetuar dhe trajtuar këtë problem shqipar që nga viti 1999.

Nëse jo, lexo librin kritik “Mediat dhe Politika”, (2006).

TË FUNDIT
3 orë
Legjitimiteti dhe pushteti
21 orë
Infeksioni politik i TV kanaleve shqiptare
2 ditë
Marrëveshja e Konçulit
3 ditë
Koha që shqiptarët në MV të përfaqësohen ndryshe nga sa ka bërë për 20 vjet BDI-ja
4 ditë
Pritini kokën Albinit, por mos harroni interesin e Kosovës

ME TE LEXUARA

3 orë
Legjitimiteti dhe pushteti
21 orë
Infeksioni politik i TV kanaleve shqiptare

LEXO MË SHUMË

zeka-alternativa

Legjitimiteti dhe pushteti

sunaj-raimi

Infeksioni politik i TV kanaleve shqiptare

refik hasani

Marrëveshja e Konçulit

ali mehmeti

Koha që shqiptarët në MV të përfaqësohen ndryshe nga sa ka bërë për 20 vjet BDI-ja

andi-bushati

Pritini kokën Albinit, por mos harroni interesin e Kosovës

ramabaja sadri

Ramabaja: Edi Rama – ky inkarnim i Esat Pashë Toptanit

kim-mehmeti

Kim Mehmeti: Piktori i përbuzi të gjithë votuesit e Kurtit

kurti vucic rama

Dyfytyrësia e sjelljeve të Kryeministrit Rama: Nga ngrohtësia me Vuçiç te ftohtësia me Kurtin dhe pasojat për Kosovën

adnan azizi

Piskamat për pushtet, para dhe pisllëk!

INFO

NA NDIQ