“Mos pritni marrëveshje”, Bislimi befason me deklaratën – ‘godet’ Borellin, përmend “shkopinjtë amerikanë”!

INA
INA

28/10/2023

Ish-anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Faton Bislimi ka reaguar pas takimeve të mbajtura në Bruksel, në mes liderëve të shteteve anëtare të BE-së dhe liderëve të Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq.

“Në tavolinën e gjerë e të gjatë të Brukselit ishin ulur liderët kryesorë të BE-së, përballë Kosovës e Serbisë, ndaras, por aty mungonte dikush! Aty mungonin vetëm ata që realisht mund të çojnë në histori këtë punën e dialogut! Aty mungonin SHBA-të! Prandaj as sot, as nesër dhe asnjëherë deri sa asaj tavoline t’i bije dora e Amerikës, mos pritni marrëveshje!

Përdryshe, politika e përkëledhjes së vazhdueshme ndaj Serbisë nga Borell & Co, veçsa do e rrisë koston politike e të sigurisë me jo vetëm për rajonin por për krejt Evropën! Lojaliteti i Beogradit ndaj Rusisë nuk thyhet me “karrotat evropiane,” por vetëm me “shkopinjtë amerikanë!”, është shprehur ai. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

albin kurti

Kurti u drejtohet me videomesazh qytetarëve serb të Kosovës

Liridona ademaj

Eksperti i sigurisë flet për planin e vrasjes së Liridonës, ja çka paralajmëron në procesin gjyqësor

Spartak Ngjela

“Keni për ta parë…”, avokati shqiptar ‘godet’ Radoiçiqin – jep lajmin e keq për “sllavët”

tome-gashi

Teoria e Tomë Gashit: Naim Murseli e ka pasur një frikë, ka qenë në presion të madh nga dikush tjetër

77-1-750x430

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në veri politikanin serb, Aleksandar Arsenijeviq

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

“Kam mesazhet kur Naimi kërkon lekë borxh”, Gazetari: Arrestime të reja për vrasjen e Liridonës

INFO

NA NDIQ