Mos qaj Babë, e deshte shtabin e partisë, më shumë se ardhmërinë time!

INA
INA

9 Qershor, 2023

Një ngjarje nga ikja e të rinjve për në Gjermani.  Në rrjetet sociale ka bërë bujë një bisedë mes babait dhe djalit është e dhimbshme, por edhe një realitet i hidhur.

E përcolli djalin 19 vjeçar tek autobusi për në Gjermani.

I bindur se djali i tij kurr më nuk do të kthehet në vendlindje. Babës i rodhën lotët në fytyrë si kurrë më parë.

Duke parë këtë djali ia ktheu: mos qaj babë, e deshte shtabin e partisë më shumë se ardhmërinë time, tani është vonë!

Babai u ndie i dhier!

Kështu, të dhier, të gjithë një ditë do të mbetemi tek stacioni i busit, por vonë do të jetë!

 

*ky tekst është huazuar nga postimet në rrjetet sociale në faqen Kosova

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ