​Mosha nuk është problem për Kane, synon Euro 2028

ina-online
ina-online

11/10/2023

Harry Kane thotë se ai po shpreson që të jetë në top formë edhe për tetë ose nëntë vitet e ardhshme, dhe dëshiron të ndihmojë Anglinë të fitojë Kampionatin Evropian në atdheun e tij në vitin 2028.

Top golashënuesi i Anglisë, i cili do t’i mbushë 35 vjeç gjatë kohës së Evropianit Euro 2028, tha se do të ishte një ëndërr e bërë realitet për ta fituar këtë garë, pasi që humbi finalen e vitit 2020 ndaj Italisë në “Wembley”.

“Perceptimi në sport apo futboll është se ju arrini moshën 30 vjeçare dhe njerëzit fillojnë të mendojnë se është fundi”, tha sulmuesi i Bayern Munichut pasi Britania e Madhe dhe Irlanda u emëruan nikoqire të Euro 2028.

“Por mënyra se si po e shikoj është se pothuajse kam gjysmën e dytë të karrierës sime tani. Kam pasur nëntë apo 10 vite në nivelin më të lartë dhe shpresoj për tetë apo nëntë vite të tjera. Me rimëkëmbjen, shkencën sportive dhe mënyrën se si loja është përshtatur, i ka lejuar lojtarët të luajnë për më gjatë”, shtoi Kane, i cili mbushi 30 vjeç në korrik.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

Armando Brojës i kërkohet ta përshkruaj Ronaldon me tri fjalë, shqiptari befason me përgjigjen

Mbappe

Real Madridi me ultimatum për Mbappen

mario balotelli

Balotelli parashikon Grupin B, aty ku është Shqipëria

rocco Vata

I përfundon kontrata në mars, tre klube italiane pas lojtarit shqiptar

Pep Guardiola

Guardiola optimist se Manchester City do ta fitoj sërish Premierligën

messi

Lionel Messi zgjidhet atleti i vitit 2023

arsenal

Arsenali me fitore dramatike

Sylvinjo silvinjo

Alarmon Shakohoxha: Shqipëria ende s’e ka vazhduar kontratën me Sylvinhon, ai është i tundur nga ofertat tjera

Screenshot_2023-12-05-18-54-11-222_com.facebook.katana-edit

Klubi i karatesë “Bashkimi” nga Kumanova kërkon mbështetje për kampionatin evropian

INFO

NA NDIQ