Moska i jep fund armëpushimit, vazhdon sulmet në Ukrainë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2023

Bombardimet ruse gjatë natës në rajonet në Ukrainën lindore vranë të paktën një person, pasi Moska i dha fund armëpushimit të vetëshpallur për Krishtlindje dhe u zotua të vazhdojë luftën derisa të arrijë një fitore ndaj fqinjit të saj.

Vladimir Putin urdhëroi të premten një armëpushim 36-orësh përgjatë vijës së kontaktit për të respektuar Krishtlindjet Ortodokse të Rusisë dhe Ukrainës.

Një burrë 50-vjeçar vdiq në rajonin verilindor të Kharkivit si rezultat i bombardimeve të Rusisë, tha Oleh Sinehubov, guvernatori i rajonit.

Lajmi erdhi disa minuta pas mesnate në Moskë.

TË FUNDIT
1 orë
Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!
1 orë
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
4 orë
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
6 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
6 orë
VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

ME TE LEXUARA

14 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
13 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
7 orë
Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë
6 orë
VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive
6 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
4 orë
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

LEXO MË SHUMË

zelenski

Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ