Mosvotimi i ligjit për amnesti, Lloga deklarohet

ina-online
ina-online

02/11/2023

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga, në konferencë për media tha se me vendimin për të mos votuar Ligji për amnisti, Maqedonia e Veriut është shtet më i padrejtë se dje.

“Ajo që ndodhi sot neve edhe e prisnim është një fal lloj hakmarrje për mos votimin tonë për ndyrhsiumet në Kodin Penal”, tha ministri Lloga, raporton SHENJA.

Në pyetjen nëse tani, Aleancan për Shqiptarët do të largohet nga Qeveria, ministri LLoga tha se Jo.

Lloga tha se nuk ka krizë brena koalicionit qeverisës. Ai tha se që nga dita e parë ka treguar se është në anën e qytetarëve dhe se ashtu do të vazhdojë deri në fund të mandatit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

notre dame

Helmi që përmban Notre Dame: a mund të vrasë?

Kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të ketë kandidatin e saj për President

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI po mundohet ta kthejë Gruevskin në Shkup

INFO

NA NDIQ