Mot i ftohtë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2022

Mëngjesi do të jetë shumë i ftohtë, gjatë ditës kryesisht me diell, në verilindje me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare, ndërsa përgjatë lumit Vardar erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin -13 deri në -3, ndërsa temperatura maksimale prej 1 deri në 9 gradë Celsius.

Në Shkup moti me diell kryesisht me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në -7, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 8 gradë.

Deri të hënën do të mbajë mot stabil dhe i thatë me erë të lehtë deri mesatare, ndërsa përgjatë lumit Vardar erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Të dielën dhe të hënën do të ketë kushte për mjegull të mëngjesit në disa lugina, ndërsa të martën priten reshje lokale shiu dhe bore.

TË FUNDIT
44 minuta
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
6 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
6 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
6 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
6 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

6 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
BDI-ja nuk propozoi kandidat për nënkryetar të Kuvendit, Mitrevski, Milloshoski dhe Bendeska kaluan pragun e parë
1 ditë
Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh
2 ditë
“Mendimi i lirë nuk bie ndesh me Kushtetutën”, Presidentja e RMV mbron emrin “Maqedoni” para ministrit grek: Kam të drejtë të shprehem
6 orë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
1 ditë
Në këtë kohë do të falet Bajrami i Kurbanit në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë
2 ditë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ