Mot i vranët me periudha me diell

INA
INA

02/02/2024

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell veçanërisht pasdite. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit dhe në pjesët lindore erë e fortë nga veriu, informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 4 deri në 13 gradë.

Në Shkup mot me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell dhe erë mesatare deri në të përforcuar nga veriu. Temperatura minimale do të bie në -2 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 9 gradë.

Pas vranësirave të sotme të përkohshme, vijon periudha e motit stabil dhe të thatë me rritje të temperaturave. Dukshëm më ngrohtë do të jetë të dielën dhe në fillim të javës së ardhshme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

Bojmacaliev

Bojmacaliev: Me letërnjoftim e vjetër do të mund të udhëtohet edhe në Bosnje e Hercegovinë

divorc tradheti

Rajoni i Tetovës: Vitin e kaluar 482, para dhjetë viteve tri herë më pak divorce!

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Stevo Pendarovski është kandidati me shanset më të mira për të fituar dhe udhëhequr vendin në drejtim të integrimeve evropiane

policia-714x420

Ndalohet një 34-vjeçar nga Shkupi, po transportonte ilegalisht imigrantë

INFO

NA NDIQ