Mot i vranët me shi të kohëpaskohshëm dhe bubullima të rralla

Picture of INA
INA

16/05/2024

Moti sot në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me reshje të kohëpaskohshme të shiut, veçanërisht në pjesët lindore. Në disa vende do të ketë kushte për paraqitje të bubullimave të rralla. Do të fryjë erë e mesme deri e përforcuar nga drejtimi juglindor (mbi 60 km/h).

Temperaturat minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 15 deri 21 gradë.

Në Shkup mot i ndryshueshëm me vranësira me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë erë e mesme deri e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të bie deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 19 gradë.

Të premten do të ketë stabilizim kalimtar të motit me rritje të temperaturës. Nga e shtuna në fund të ditës përsëri pritet mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Në disa vende proceset do të jenë më intensive në formë të motit të keq.

TË FUNDIT
5 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
7 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
7 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
8 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

ME TE LEXUARA

18 orë
Ahmeti sot do ti shpalos hapat e ardhshëm të Frontit Evropian
14 orë
MASH: Po dorëzohen tekstet shkollore të miratuara nga klasa e parë deri në të shtatën, nxënësit do t’i kenë të gjitha tekstet shkollore para fillimit të vitit të ri shkollor
9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja
17 orë
Memeti do të tërhiqet nga Këshilli i Prokurorëve, lajmërohet se nuk do shkoj në mbledhje
14 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
8 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
17 orë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë
14 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale

LEXO MË SHUMË

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

qeveria

Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

fronti evropian vlen

VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

INFO

NA NDIQ