Mot me diell dhe i ngrohtë ,me temperaturë deri 25 gradë

Picture of INA
INA

17/05/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Në verilindje do të ketë kushte për shfaqjen e reshjeve afatshkurtra të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar afatshkurtër nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 6 deri në 12, ndërsa ajo maksimale nga 20 deri në 25 gradë.

Në Shkup moti me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 25 gradë.

Sipas DPHM, nesër do të ketë stabilizim të përkohshëm të motit me rritje më të ndjeshme të temperaturës ditore. Mot i paqëndrueshëm pritet sërish nga e shtuna në fund të ditës me reshje lokale të rrëmbyeshme dhe bubullima, lokalisht në formë stuhie. Jostabilitet i herëpashershëm kryesisht pasdite me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima, me intensitet të ndryshueshëm, do të ketë deri në mesin e javës së ardhshme.

TË FUNDIT
27 minuta
Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi
45 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
2 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
2 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
3 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

ME TE LEXUARA

14 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
2 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
1 ditë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
14 orë
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
2 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
24 orë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?
14 orë
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
45 minuta
Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa
23 orë
Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

LEXO MË SHUMË

mickoski ilir meta

Meta uron Mickoskin: Suksese! Besimplotë se do të jeni shembull frymëzimi

mimoza

Cilat janë prioritet e VLEN-it në këtë Qeveri? Flet deputetja Mimoza Musa

isuf kadriu

Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu

timco mucunski

Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së

bresher

QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

talat xhaferi

Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit

arben taravari

Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit

varhelyi

Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ