Mot me diell dhe i ngrohtë në Maqedoni

INA
INA

1 Shtator, 2023

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare, në pjesët veriperëndimore me kushte për shfaqje të reshjeve afatshkurtra. Temperaturat maksimale në pjesët jugore do të arrijnë deri në 34 gradë, ndërsa në Shkup deri në 32 gradë.

DPHM parashikon se në ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht me diell me paradite të freskëta, me vranësira të ulëta deri në mesatare dhe rritje të lehtë të temperaturës ditore.

Temperaturat do të bien nga e hëna.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

IMG_5599

Gjuhë e urrejtjes nëpër media gjatë informimit për ndryshimet kushtetuese

krenar lloga

Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

Krenar lloga

Lloga për Ligjin për amnisti: Pres mbështetje dhe përveç albumit me fotografi nga vizita ime, do të blej edhe pasqyrë, për secilin deputet që të shikohet në pasqyrë para se të votojë për këtë ligj

bekim sali

Bekim Sali shpalos dokumentin ku shihet se deputetët e Alternativës nuk kanë votuar për propozimin për ndryshimet në Kodin Penal!

spitali-manastir

Mexhiti: ISHSH do të bëjë inspektim të jashtëzakonshëm për vdekjen e 24-vjeçarit nga temperatura e lartë

konference ut jusuf

Universiteti i Tetovës mori pjesë në konferencën e Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

INFO

NA NDIQ