Mot me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri 20 gradë

INA
INA

07/02/2024

Në mëngjes do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës në disa lugina. Gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë mbi mesataren me vranësira të vogla deri mesatare.

Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtimi perëndimor. Gjatë ditës moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë mbi mesataren me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri 3, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 13 deri 20 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe i qetë. Temperatura minimale do të bie deri në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 15 gradë.

Sipas DPHM-së, deri të shtunën moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i thatë me kushte për paraqitje të mjegullës së mëngjesit nëpër lugina. Temperaturat e ditës do të jenë mbi mesataren për këtë periudhë të vitit. Nga e diela nën ndikimin e valës së lagësht do të ketë reshje të përkohshme të shiut dhe rënie të lehtë të temperaturës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ