Mot me diell dhe i ngrohtë, temperaturat deri 36 gradë

Picture of INA
INA

17/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite, kryesisht në zonat malore do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurtër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri 18, maksimalja do të arrijë nga 29 deri 36 gradë, ndërsa UV indeksi do të jetë tetë, njoftojnë nga DPHM-ja.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Temperatura minimale do të ulet deri më 16, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 35 gradë.

“Nga mesi i javës së ardhshme zona jonë do të bjerë nën ndikimin e një vale të re të të nxehtit dhe moti do të jetë stabil dhe shumë i ngrohtë”, njofton DPHM-ja.

TË FUNDIT
14 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
18 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
36 minuta
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
39 minuta
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
40 minuta
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

ME TE LEXUARA

23 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi
18 orë
BDI në “lucidum intervallum”
3 orë
VLEN: Kandidatët për zv.ministra përfaqësojnë dinjitet dhe profesionalizëm
22 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
17 orë
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
3 orë
Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”
22 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji (FOTO)
17 orë
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
2 orë
Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

LEXO MË SHUMË

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

Tabanoc kufi

Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”

INFO

NA NDIQ