Mot me diell dhe i nxehtë deri 36 gradë, pasdite reshje të kohëpaskohshme të shiut

Picture of INA
INA

04/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët deri e matur kryesisht nga drejtimi jugperëndimor. pasdite do të ketë kushte për paraqitje të reshjeve të shkurta të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri 18, ndërsa maksimalja prej 28 deri 36 gradë. UV indeksi do të jetë 8.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me erë të dobët deri të matur nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri 16, ndërsa maksimalja do të arrijë deri 33 gradë.

Sipas DPHM-së, pason periudha e motit stabil, me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare. Kryesisht në rajonet malore dhe nga fundi i javës do të ketë kushte për dukuri të izoluar të reshjeve të rrëmbyeshme të shiut të përcjellura me bubullima.

TË FUNDIT
8 minuta
Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit
1 orë
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
1 orë
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
2 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
2 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski pritet të dorëzojë në Kuvend propozimin për përbërjen e qeverisë së re
13 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
1 ditë
Një ‘ushtri’ e tërë administratorësh do të kalojë nga një ministri në tjetrën në pesë muajt e ardhshëm
2 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
19 orë
Qeveria miraton masa kundër të nxehtit që pritet ta përfshijë vendin

LEXO MË SHUMË

Izet Mexhiti LD 2

Mësohen emrat e zëvendësministrave të LD së Mexhitit

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

Prokuroria

Hetim ndaj pesë personave të dyshuar për dhunë në Qendrën Klinike Shkup

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Afrim Gashi

Gashi e caktoi seancën për zgjedhjen e Qeverisë së re

INFO

NA NDIQ