Mot me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 35 gradë

Picture of INA
INA

05/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor. Pasdite, në pjesët veriperëndimore do të ketë kushte për paraqitje të rrallë të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 18 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 26 deri në 35 gradë. Indeksi UV do të jetë 7.

Në Shkup, mot me diell dhe i nxehtë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të bie në 16 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 31 gradë.

Për ditët në vijim, sinoptikët paralajmërojnë mot me diell dhe të nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa në orët e pasdites do të ketë paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave.

TË FUNDIT
23 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
38 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
1 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
1 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
4 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
19 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
8 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 ditë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ