Mot me diell dhe i nxehtë

Picture of INA
INA

06/06/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla lokale deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, në pjesët jugore nga drejtimi jugor. Pasdite, në pjesët jugore dhe juglindore të vendit do të ketë kushte për paraqitje të rrallë të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 19 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 27 deri në 34 gradë. Indeksi UV do të arrijë 7.

Në Shkup do të jetë mot me diell dhe i nxehtë me temperatura mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të bie në 14 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 33 gradë.

Sipas njoftimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM), edhe në ditët në vijim do të mbisundojë mot me diell dhe i nxehtë me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa në orët e pasdites do të ketë paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave. Temperatura gjatë fundjavës do të jetë në rritje graduale.

TË FUNDIT
59 minuta
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
3 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
3 orë
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

ME TE LEXUARA

24 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
8 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit
4 orë
Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti
23 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
8 orë
Taravari cakton zëvendësin e tij dhe ka një mesazh për gostivarasit
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

FB_IMG_1719229651966

Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti

vesna

Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri

IMG_3545

Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!

policia-714x420

Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë

INFO

NA NDIQ