Mot me diell dhe relativisht i ngrohtë

INA
INA

28/12/2023

Moti sot do të jetë me diell, kryesisht i qetë dhe relativisht i ngrohtë, ndërsa nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës e cila gjatë ditës do të ulet. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri 4, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 9 deri 18 gradë Celsius.

Në Shkup paradite do të ketë paraqitje të mjegullës dhe moti do të jetë i qetë, ndërsa pasdite mjegulla do të ulet. Temperatura minimale do të bie deri në -2, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë deri 9 gradë.Sipas paralajmërimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM), edhe në ditët në vijim vazhdon periudha e motit të qëndrueshëm dhe relativisht të ngrohtë. Nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës me intensitet të ndryshueshëm dhe temperatura më të ulëta të ditës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Nora-Taravari-921x614

Fjalimi emocional i zonjës Taravari, citon një hadith domethënës

policia serbe

Tmerr në Serbi, çifti vret dy fëmijët dhe më pas hidhen nga kati i 17-të i pallatit

rama shkup

Rama nga Elbasani: Në zgjedhjet e 2025, fitore më e madhe

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ