Mot me diell me temperaturë deri 39 gradë

Picture of INA
INA

09/07/2024

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla lokale. Pasdite në pjesët perëndimore të vendit do të ketë paraqitje të shiut të rrëmbyeshëm lokal të shoqëruar me bubullima dhe me kushte për stuhi afatshkurtër.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor, njoftoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 14 deri 23 gradë, ndërsa ajo maksimale do të lëvizë prej 33 deri 29 gradë. Indeksi UV do të jetë 9.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të bie deri në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 39 gradë.

Nga DPHM paralajmërojnë se në ditët në vijim vijon periudhë e motit shumë të nxehtë me temperaturë ditore e cila kudo do të jetë mbi 30 gradë Celsius, ndërsa në disa vende do të arrijë deri 40 gradë.

Në orët e pasdites, kryesisht në zonat malore, do të ketë paraqitje të izoluar të paqëndrueshmërisë me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, veçanërisht të enjten kur do të ketë kushte për stuhi afsthkurtër.

TË FUNDIT
1 orë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
4 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
15 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
15 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

ME TE LEXUARA

18 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi
1 ditë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
18 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
18 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup
18 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat
1 ditë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

Ilire dauti ASH

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ